תקנות הבטיחות בעבודה – תדאגו לעובדים שלכם

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

לא מעט חברות ועסקים נדרשים לבצע עבודות בגובה, ומכאן הסכנה הגדולה שמגיעה ביחד עם זה. תקנות הבטיחות בעבודה בגבהים הן מאוד ברורות, ואף מעסיק לא יכול למצוא את עצמו עובר עליהן. אך בפועל לא מעט בעלי עסקים וחברות מנסים להתחכם על מנת להקל במעט את התקנות הבטיחות, אך ברוב המקרים התהליך מסתיים בכישלון. אז למה שתכניסו את עצמכם למקום שעלול להוות סכנה עבורכם ועבור העובדים שלכם?

תקנות הבטיחות בעבודה נועדו על מנת שתוכלו לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר, אך באותה נשימה גם שתוכלו לסיים את המשימה בריאים ושלמים. כל מעביד או עובד שיחרוג מן התקנות הללו, עלול למצוא את עצמו בבעיה רצינית – ואתם לא תרצו שזה יקרה במקום העבודה שלכם. תזכרו כי זוהי המחויבות שלכם לספק לכל אחד מהעובדים את ההגנה המקסימלית, ואת כל הכלים לסיים את יום העבודה בשלום.

אם אתם מעסיקים עובדים שמתעסקים עם עבודה בגובה – כדאי לכם לקרוא את המדריך הבא. המדריך הזה יסביר לכם בצורה מפורטת מדוע אתם צריכים להקשיב לתקנות הבטיחות הנוגעות לעבודה בגובה. כך שלאחר שתסיימו לקרוא את המדריך, אתם תבינו כי מבחינתכם אין מקום לקיצורי דרך – אתם צריכים לפעול על פי כל התקנות. בדיוק כמו שמרבית בעלי העסקים והחברות הגדולות עושים, כך גם אתם צריכים לעשות.

תקנות הבטיחות בעבודה – האם הן תקפות לכולם?

לא מעט בעלי עסקים נוטים לחשוב כי התקנות לעבודה בגובה תקפות אך ורק לעסקים או לחברות גדולות. אך צריך להגיד באופן חד משמעי כי התקנות הללו תקפות לכולם, הן לא מבחינות בין עסקים גדולים לעסקים קטנים. בדיוק כמו שכל האזרחים כפופים לחוקים, כך גם העסקים שעובדים בגובה כפופים גם הם לחוקים – דין עסק גדול כדין עסק קטן. כך שאם חשבתם שהעסק שלכם איננו כפוף לתקנות הללו, אז אתם צריכים לחשוב שוב.

חשוב להדגיש כי התקנות לא תקפות רק לעסקים, התקנות תקפות גם לאנשים פרטיים שעובדים בגובה. כך שאם אתם צריכים לתקן או לסדר משהו בגובה רב, אתם מחויבים לוודא שאתם עושים את זה בצורה הנכונה. כך אתם תוכלו לשמור על החיים שלכם, כי לא משנה עד כמה המשימה חשובה או דחופה – אתם צריכים לשים את עצמכם בראש סדר העדיפויות.

אחרי שהבנתם כי תקנות הבטיחות בעבודה תקפות לכולם, כעת אתם יכולים להמשיך לקרוא את המאמר. אל תחפשו להחריג את עצמכם מן הכלל, כי כאשר מדובר על תחום כל כך מסוכן כמו עבודה בגובה – אין לכם שום פריבילגיה לעשות את זה. עדיף שתחמירו עם עצמכם בכל מה שקשור לתקנות הללו, ולא תקלו עם עצמכם – כי זה יחזור אליכם כמו בומרנג.

מבצעים עבודות בגובה? זה מה שאתם צריכים לעשות

אתם מבצעים עבודות בגובה? העובדים שלכם מבצעים עבודות בגובה? אתם צריכים לדאוג להם. המחויבות שלכם כלפי העובדים היא מחויבות שלא ניתן להקל בה ראש. המחויבות שלכם היא גדולה, אך אם תפעלו על פי תקנות הבטיחות בעבודה – אתם תבינו כי אין לכם שום סיבה לחשוש. כל בעל עסק שפועל על פי ההנחיות הללו יכול לספר לכם כי מדובר על הנחיות מצילות חיים – פשוטו כמשמעו.

  • הכירו מקרוב את העובדים שלכם, אל תעסיקו עובדים שאתם לא בטוחים שהם מסוגלים לעבוד בגובה. על פי התקנות אתם מחויבים לדעת האם העובד מסוגל לעבוד בגובה או שלא. במקרה שבו העובד לא יכול לעבוד בגובה, אסור לכם כמובן לדרוש ממנו לעשות זאת.
  • תבצעו לעובדים שלכם ימי בטיחות במהלך השנה, ימים שבהם הם מקבלים הדרכה מסודרת על כללי הזהירות בעבודה בגובה. חשוב לבצע את ההדרכות הללו לעיתים תכופות, כך תוכלו לדעת שאתם פועלים על פי כל הכללים – ולא מסכנים את העובדים שלכם.
  • אתם אמורים להוות דוגמה לעובדים שלכם, ואתם מחויבים לפעול על פי תקנות הבטיחות בעבודה. אם אתם לא תפעלו על פי התקנות, אתם לא באמת יכולים לצפות מהעובדים שלכם לפעול על פיהם. קחו את הנושא הזה בשיא הרצינות, מדובר כאן על החיים שלכם ושל העובדים שלכם.

תקנות הבטיחות בעבודה – הדרכים היעילות ביותר להכיר אותן

אתם ככל הנראה שואלים את עצמכם – איך תוכלו להכיר את כל התקנות הקשורות לעבודה בגובה? הרי קיימות כל כך הרבה תקנות, ואתם לא תרצו לבזבז את הזמן שלכם ולקרוא את כל התקנות. חשוב שתבינו כי תקנות הבטיחות בעבודה הן תקנות  מצילות חיים, ולכן אתם צריכים להקדיש לתקנות האלה את מלוא תשומת הלב. כך תוכלו לשמור על החיים שלכם ועל החיים של האנשים שעובדים ביחד אתכם.

האפשרות הראשונה שאנו יכולים להציע לכם היא להכיר את התקנות בעזרתו של מדריך עבודה בגובה. מדובר על מדריך מוסמך שמכיר את כל התקנות, והוא יכול לסייע לכם להבין אותן. הרי לקרוא את התקנות זה דבר אחד, אך שמישהו מסביר לכם פנים מול פנים את התקנות – זה כבר הרבה יותר קל ופשוט.

האפשרות השנייה היא להסתכל על סרטונים באינטרנט, סרטונים שמסבירים בצורה ברורה את כל התקנות. גם כאן זה הרבה יותר פשוט מאשר לקרוא את התקנות שכתובות על הנייר. ברגע שמציגים לכם בסרטון את כל מה שאתם צריכים לדעת, יהיה לכם הרבה יותר קל לזכור – ובפועל גם ליישם את התקנות.

האפשרות השלישית היא שתשכרו שירותים חיצוניים של חברה המבצעת עבודות בגובה. כך אתם לא תצטרכו לקרוא את התקנות כי אתם לא תהיו אלה שמבצעים את העבודה בפועל. אם תבחרו בחברה מנוסה, אתם גם תוכלו לדעת שהיא מכירה את כל התקנות – ואתם מהצד שלכם יכולים להוריד את הדאגות מהראש שלכם.

החשיבות של תקנות הבטיחות בעבודה

לא מעט אנשים נוטים לזלזל בתקנות הללו, אך בפועל מדובר על תקנות חשובות מאוד. תקנות שהן הרבה יותר חשובות מלא מעט תקנות שאתם כן מקפידים עליהם בעסק שלכם. בפועל זה לא משנה אם אתם המעסיקים או העובדים, המחויבות שלכם לשמור על התקנות היא זהה. כל ניסיון שלא להקפיד על התקנות הוא ניסיון מסוכן, לכן חשוב מאוד שתבינו על כמה התקנות הללו חשובות. ברגע שתכירו את החשיבות של התקנות, אתם בטוח לא תוכלו לעבור עליהן – אתם תהיו מחויבים לפעול על פיהן.

  • תקנות הבטיחות בעבודה מסייעות לכם לבצע את העבודה בצורה טובה יותר. ברגע שהתקנות מיושמות בפועל, האדם שמבצע את העבודה יוכל להתרכז בלבצע אותה. ברגע שיש הסחות דעת או סכנות שמגיעות במעלה הדרך, זה עשוי לפגוע בעבודה – וזה הדבר האחרון שאתם תרצו שיקרה לכם.
  • כמו שאמרנו לכם לא פעם – מדובר על תקנות מצילות חיים. אם לא תקפידו על התקנות הללו, אתם עשויים לחשוף את עצמכם או את העובדים שלכם לסכנות קריטיות. לכן גם אם לא מעניין אתכם לבצע את העבודה כמו שצריך, אתם כן צריכים לדאוג שלא לסכן את החיים של הסובבים אתכם – זוהי הסיבה שאתם מחויבים לשמור על התקנות הללו ביתר שאת.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן