רוצים לעבוד בגובה? כך תבחרו מדריך עבודה בגובה

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

עבודה בגובה זוהי עבודה שמביאה איתה לא מעט סכנות, ישנם סיפורים על אנשים שקיפחו את חייהם – כל זאת בגלל שהם לא שומרי על כללי הזהירות לעבודה מהסוג הזה. כאן בדיוק נכנס תפקידו של מדריך עבודה בגובה, מדובר על אדם שאמור להעביר הכשרה לעסקים ולאנשי מקצוע – כיצד נכון לעבוד בגובה. כך שהם יוכלו לבצע את המשימות על הצד הטוב ביותר, וכל זאת מבלי לחשוף את עצמם לסכנה מיותרת.

המדריך שמעביר הכשרות לעבודה בגובה הוא אחד מהאנשים החשובים ביותר, ועל הכתפיים שלו מונחת אחריות כבדה – להעביר את כל הידע הנדרש על מנת לבצע את המשימה. מספיקה חוסר תשומת לב קטנה מצידו של המדריך, והסיפור כולו יכול להסתיים בצורה מאוד טראגית. לכן אם אתם רוצים לבחור מדריך עבודה בגובה, אתם צריכים להיות בטוחים שאתם עושים את הבחירה הנכונה – בחירה שיכולה להציל את חייכם ואת חייהם של כל שאר העובדים שנמצאים ביחד אתכם.

מהסיבה הזאת אתם לא יכולים להקל ראש, אתם מוכרחים לדעת איך לבחור מדריך לעבודה בגובה בצורה נכונה. בחירה שתהיה המדויקת ביותר, זאת שתאפשר לכם לדעת שאת כל הידע שצברתם – צברתם מאיש מקצוע מיומן שמכיר את התחום על בוריו. אל תכניסו את עצמכם לסיטואציה שעשויה להביא איתה לא מעט בעיות עבורכם.

תבחרו מדריך עבודה בגובה עם קבלות

ברגע שתתחילו לחפש מדריכי עבודה בגובה, אתם תראו כי יש לא מעט אנשים שונים שמנסים לקפוץ על המשרה. אתם מהצד שלכם צריכים להיות מאוד חשדניים על מנת שתוכלו לבחור את המדריך הנכון, המדריך שילמד אתכם ואת כל שאר העובדים איך לעבוד בצורה נכונה בגובה. אז איך תוכלו להיות בטוחים שאתם לא בוחרים באיש הלא נכון? יש מספר דברים שאתם צריכים לקחת לתשומת ליבכם.

הדבר הראשון הוא לבחור במדריך עם קבלות, כזה שמראה לכם שהוא באמת מנוסה בתחום הספציפי הזה. אתם תוכלו לבחון אותו על סמך התעודות שאיתן הוא מגיע או על סמך המלצות של אנשים אחרים שאותם הוא הדריך. מבחינתכם כל דבר יכול להיות על הפרק, העיקר שאתם לא תעשו בחירה שגויה – בחירה שיכולה לסכן את החיים שלכם ושל כל שאר האנשים שנמצאים אתכם.

כל אישור או כל המלצה שאיתה המדריך מגיעה, היא כזאת שיכולה להעלים את סימני השאלה ולהחליף אותם בסימני קריאה ברורים. אתם חייבם לעשות את הבחירה שלכם רק כאשר אתם בטוחים לגמרי באיש שעומד להדריך אתכם, אפילו אם יש לכם ספק קטן – זה עשוי להיות בעייתי. מהסיבה הזאת כל דבר שיוכיח את אמינותו של אותו מדריך עבודה בגובה הוא מבורך, כך תדעו שאתם לא עושים בחירה שעשויה לחזור אליכם כמו בומרנג.

יש לכם ספקות? תבחרו מדריך אחר

כאשר אתם מתחילים לחפש מדריך שידריך אתכם לעבודה בגובה, אסור שיהיו לכם ספקות בשום שלב בדרך. אתם תמיד צריכים לדעת שאתם בידיים המקצועיות ביותר, בידיים של איש מקצוע שקודם כל חושב על הבטיחות שלכם. לכן אם מתחילים להתעורר אצלכם כל מיני סימני שאלה, אתם צריכים לחשוב על לחפש מדריך אחר – כי כל סימן שאלה שמתעורר אצלכם הוא קריטי.

אתם יכולים להיות בטוחים כי אם תבחרו מדריך עבודה בגובה מנוסה, לא יהיו לכם בשום שלב סימני שאלה. אתם תראו כי מדובר על איש מקצוע שמכיר את העבודה, ויודע בדיוק מה צריך לעשות על מנת שתוכלו לעבוד בגובה בצורה בטוחה. ברגע שאין לכם בכלל סימני שאלה, אתם תוכלו לדעת כי מדובר על מדריך שאתם צריכים לסגור אתו – מדריך שילמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת.

לכן הקשיבו לתחושות הבטן שלכם במקרה הזה, כי תחושות הבטן שלכם עשויות לעשות את כל ההבדל. אתם לא תרצו לעשות בחירה שגויה, כי בחירה שגויה המשמעות הישירה שלה היא להעמיד את עצמכם במצב של סכנת חיים. אתם צריכים להיות בטוחים לגמרי באיש שמדריך אתכם – בטח אם הוא אמור להדריך אתכם לבצע משימה כל כך קשה. משימה שבה החיים שלכם נמצאים על כף המאזניים, משימה שכל טעות קטנה עלולה להיות קריטית.

מדריך עבודה בגובה
מדריך עבודה בגובה

 

מחפשים מדריך עבודה בגובה? אינטראקציה זה חובה

עומדים לבחור מדריך שילמד אתכם לעבוד בגובה? אתם צריכים להרגיש אתו הכי בנוח. כי כל שאלה שמעסיקה אתכם, חייבת לעלות על השולחן – כך אתם תוכלו לדעת שאתם לא משאירים דברים בחוסר וודאות. בסוף האינטראקציה יכולה להיות מאוד משמעותית, וברגע שאתם מרגישים עם המדריך בנוח – יהיה לכם הרבה יותר קל להבין את כל האינפורמציה שאותה הוא רוצה להעביר.

מדריך עבודה בגובה שאין לכם אתו אינטראקציה, אתם אוטומטית לא תרצו לעבוד אתו בצורה קבועה – ויהיה לכם הרבה יותר קשה להרגיש אתו בנוח. אז כל עוד יש לכם הזדמנות לבחור את המדריך שהכי נוח לכם אתו, תדאגו שזה יהיה מדריך שאתם מרגישים אתו הכי בנוח. בסוף היום זה מה שיכול לעשות את ההבדל בין הצלחה ובין כישלון, וחבל מאוד שזה ייפול בנושא הזה.

איך תוכלו לדעת שיש לכם עם המדריך אינטראקציה טובה? תוכלו לעשות פגישה מקדימה אתו, על מנת שתוכלו ללמוד האחד את השני. מנגד תוכלו גם לבקש ממנו שיגיע להדריך אתכם לניסיון, שלאחר מכן תוכלו להחליט האם להמשיך את ההתקשרות או שלא. אל תתחייבו להתקשרות ארוכת טווח, מבלי שאתם בטוחים שיש לכם דינמיקה טובה עם המדריך. כך תוכלו לדעת שלא משנה מה יקרה ולא משנה איזה שאלה יש לכם, אתם תרגישו בנוח לשאול – כך לא תמצאו את עצמכם עושים טעויות.

מדריך עבודה בגובה חייב להגיע עם כל הציוד הנדרש

כאשר אתם בוחרים מדריך לעבודה בגובה, אתם תוכלו לבחור אותו על סמך הציוד שהוא מגיע אתו. אתם צריכים לראות שהוא מגיע עם כל הציוד הנדרש, הציוד שנדרש על מנת ללמד אתכם את כל הדברים שאתם מוכרחים לדעת. ברגע שהמדריך יגיע עם הציוד המתאים, הוא יסביר לכם בצורה הטובה ביותר איך לבצע כל פעולה – לא משנה אם מדובר על פעולות פשוטות או על פעולות מורכבות.

אם אתם רואים שהמדריך מגיע ללא ציוד או עם ציוד מוגבל – זה בהחלט אמור להיראות חשוד בעיניכם. בכל זאת מדובר על מצב לא אידיאלי, שכן למדריך לא יהיו את הכלים הדרושים על מנת ללמד אתכם כיצד לפעול נכון. אתם לא צריכים להתפשר, בטח כאשר מדובר על מדריך שאמור ללמד אתכם את כל הדברים החשובים ביותר. התפשרות שלכם כאן, עשויה בסוף להביא אתכם למצב שהידע שלכם יהיה חלקי.

איך תוכלו לדעת מראש עם איזה ציוד המדריך מגיע? אתם יכולים לשאול אותו, ולשמוע ממנו בדיוק עם איזה ציוד הוא מגיע. אם אתם מבינים ממנו שהוא מגיע עם ציוד חלקי, זה בהחלט זמן טוב לבחור מדריך עבודה בגובה חדש. אם בזמן אמת אתם מגלים שהוא לא מגיע עם כל הציוד הדרוש, תוכלו להסביר לו בצורה נעימה כי מבחינתכם זה בעייתי.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן