בטיחות בעבודה בגובה

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

הסטטיסטיקה העגומה של תאונות עבודה חושפת כי בכל שנה עשרות עובדים מקפחים את חייהם בתאונות עבודה, כאשר החלק הארי מתאונות אלה הן נפילה בעת ביצוע עבודה בגובה. מסיבה זו נוספה לחוק עבודה בגובה תקנה המחייבת כל עובד המבצע עבודה בגובה לעבור קורס עבודה בגובה, כולל קורס רענון אחת לשנתיים. הקורס מועבר על ידי מדריך שהוסמך לכך מטעם משרד התמ"ת, ומסייע לעמוד בתקנות הבטיחות השונות וחשוב מכך – למנוע תאונות ולהציל חיים.

התכנים המועברים בקורס עבודה בגובה

קורס עבודה בגובה משלב בין רקע תאורטי על בטיחות בעבודה בגובה ובין התנסות מעשית בעבודה לפי ההדרכות. עקרונות ההדרכה הבסיסיים בקורס נקבעו על ידי משרד התמ"ת, וכוללים את כלל המידע וכללי הבטיחות הנחוצים בעת עבודה בגובה, את הסיכונים הקיימים עבור העובד וכיצד להתמודד עם סיכונים אלה.

במסגרת הקורס יתנסו העובדים בשימוש בציוד הבטיחות בעבודה בגובה וילמדו טכניקות שונות שיסייעו להם למקסם את הבטיחות בעת העבודה.

בטיחות בעבודה בגובה
בטיחות בעבודה בגובה

הדרך לצמצם את תאונות העבודה

בקורס יועברו דרכים שונות לצמצום תאונות עבודה ונפילה לגובה, ברבדים הבאים:

  • ביטול סכנת הנפילה: הדבר הראשון שניתן לעשות כדי לצמצם את סכנת הנפילה מגובה, הוא לצמצם את היקף העבודה בגובה. בקורס לומדים כיצד להוריד כמה שיותר מהעבודה למפלס הקרקע ולצמצם סיכונים.
  • מניעת נפילה פסיבית: על ידי שימוש בגדרות, מעקות ושאר מחסומים פיזיים.
  • מניעת נפילה אקטיבית: על ידי שימוש ברתמה או ריסון.
  • בלימת נפילה: על ידי הכנת תכנית חילוץ, וכן שימוש ברתמה או רשת.

תוצרי הלמידה בקורס

התוצר החשוב ביותר הינו ההכשרה לעבוד בבטיחות מרבית – הכשרה המסייעת למניעת תאונות ונפילה לגובה וכן שמירה על חיי העובדים. מלבד זאת, הקורס מעניק לעובד תעודת הסמכה לעבודה בגובה שתוקפה שנתיים.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן