קורס עבודה בגובה: כך תבחרו את הקורס שיתאים לכם

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

עבודה בגובה יכולה להיות מאוד מסוכנת, כל זאת בתנאי שלא עברתם קורס עבודה בגובה. הקורס נועד על מנת להכשיר אנשים שונים לעבוד בגובה, בין אם מדובר על אנשים שיש להם ניסיון או כאלה שאין להם ניסיון. החוק במדינת ישראל קובע כי כל עובד שמתחיל לעבוד בגובה, חייב לעבור קורס מסודר שבסופו הוא יקבל גם אישור. האישור הוא ההסמכה הנדרשת על מנת לעבוד בתחום הספציפי הזה.

אך אתם צריכים להבין כי הקורס נועד על מנת לאפשר לכם לעבוד בגובה מבלי לסכן את החיים שלכם. מספיקה טעות אחת קטנה בגובה, שבגללה אתם עוד עלולים לקפח את חייכם. בקורס אתם תוכלו לסגל לעצמכם את כל הכלים הדרושים לכם בכדי לעבוד בגובה, כלים שככל הנראה בנקודת הזמן הזאת לא נמצאים ברשותכם. כל כלי שתקבלו במהלך הקורס ישמש אתכם ליום שבו תתחילו לעבוד בעצמכם.

אז איך תוכלו לבחור קורס עבודה בגובה שמתאים לכם? התאמת הקורס אליכם היא התאמה קריטית. אתם צריכים לוודא שאתם מתחברים לקורס ומתחברים לחומר שנלמד בו, כי רק כך תוכלו לסיים את הקורס כולו בהצלחה. אם אתם לא תתחברו לקורס או לחומר שנלמד בו, יהיה לכם מאוד קשה לסגל לעצמכם את כל הכישורים הדרושים מכם לעבודה בגובה.

מחפשים קורס עבודה בגובה? אל תחפשו על רגל אחת

לפני שנתחיל להסביר לכם איך תוכלו להתאים את הקורס אליכם, אתם קודם כל צריכים להבין איך הכי נכון להתחיל לבצע את החיפושים. לא מעט אנשים נוטים לבצע את החיפוש בקלות ראש, ומכאן הם מוצאים את עצמם הולכים לאיבוד – ובסופו של יום בוחרים קורס שלא מתאים להם. אם תבחרו קורס שלא מתאים לכם, אתם לא תצליחו לסיים אותו בצורה מוצלחת – וזה יכול להיות פספוס רציני שלכם.

תתייחסו לתהליך החיפוש כמו לעבודה בפני עצמה, אחרת אתם תבחרו את הקורסים הלא נכונים. לפני שאתם מתחילים לבצע את החיפוש, תחקרו את התחום ותקראו מדריכים בכדי שתוכלו להבין מה בדיוק אתם מחפשים. אתם צריכים לבצע הכנה מקדימה, כך החיפוש עצמו יהיה הרבה יותר פשוט. השאיפה שלכם חייבת להיות להקל על עצמכם עד כמה שאפשר, כך תוכלו שלא להתייאש מהחיפושים המייגעים.

תפנו לעצמכם מספיק זמן על מנת לבצע את החיפוש. אפילו אם הזמן הפנוי היחיד שעומד לרשותכם הוא באמצע הלילה, אז תבצעו את החיפושים באמצע הלילה. אל תנסו לבצע את החיפושים כאשר אתם עמוסים או כאשר עלולים להסיח לכם את הדעת. כל פספוס אפילו הפספוס הקטן ביותר עלול להוביל אתכם לבחור את הקורס הלא נכון. קורס עבודה בגובה חייב להתאים לכם בדיוק כמו שסיר מתאים למכסה שלו.

טיפים לחיפוש קורס עבודה בגובה שמתאים לכם

  • תבחרו את הקורס על פי ההמלצות שיש עליו: אתם צריכים להיות בטוחים שאתם עושים בחירות נכונות, לכן מוטב שתבחרו קורס שיש מאחוריו המלצות חיוביות. אם לקורס יש המלצות חיוביות, אתם יכולים להיות כמעט בטוחים כי מדובר על קורס ברמה גבוהה. קורס שאתם תוכלו ללמוד ממנו המון, וכזה שיכשיר אתכם בצורה הטובה ביותר לקראת תחילת העבודה – ההכשרה של הקורס היא הדבר החשוב ביותר.
  • תבחרו במקום שיש לו וותק וניסיון בתחום: אל תחברו במוסדות לימוד חדשים או כאלה שאין מאחוריכם רזומה עשיר של קורסי עבודה בגובה. מוטב שתבחרו במקום שאתם בטוחים שיש לו את כל הכלים ללמד אתכם בצורה הטובה ביותר. מקום שעד כה הכשיר כמות גדולה של אנשים שיצאו ממנו עם אישור עבודה בגובה.
  • תבחרו את הקורס שמתאים לזמן הפנוי שלכם: ככל הנראה אתם תרצו לשלב קורס עבודה בגובה ביחד עם העבודה הנוכחית שלכם ועם כל מיני התחייבויות אחרות שיש לכם. לכן תשתדלו לבחור קורס שמשתלב בצורה האידיאלית עם הזמן שעומד לרשותכם. כזה שלא יהווה עבורכם נטל או קושי שלא תוכלו לעמוד בו.
  • תבחרו את הקורס שיש בו מדריך מיומן ומקצועי: את הקורס עצמו מעביר מדריך עבודה בגובה, ולכן אתם צריכים לדאוג כי המדריך שיעביר את הקורס יהיה מספיק מנוסה. אסור לכם לבחור בקורס שיש בו מדריך שאתם לא מכירים, כי בחלק מהפעמים הבחירה הזאת עשויה להיות מעט מסוכנת – כזאת שאולי תתברר כבחירה שגויה.
  • תבחרו קורס עבודה בגובה שנוח לכם להגיע אליו: חשוב מאוד שתוכלו להגיע לקורס לכל אורכו, כך שהוא יאפשר לכם ללמוד את כל האלמנטים שאתם צריכים לדעת. לכן תבחרו בקורס שנוח לכם להגיע אליו פיזית, כזה שנמצא קרוב לבית או קרוב למקום העבודה שלכם – אם הוא יהיה רחוק יהיה לכם קשה מאוד להתחייב להגיע.
  • תבחרו קורס שהמדריך בו ילווה אתכם גם לאחר מכן: אתם לא רוצים לסיים את הקורס בתחושה שאתם נשארים לבד במערכה. לכן חשוב מאוד שתבחרו בקורס שילווה אתכם גם ביום שאחרי, קורס עם מדריך שיהיה זמין לשאלות שלכם – שאלות שעשויות להיות מאוד משמעותיות לעתיד ולקריירה שבה תבחרו.
  • תבחרו את הקורס שידאג למצוא לכם עבודה בתחום: אתם תמיד צריכים לחשוב על היום שאחרי הקורס, היום שבו אתם תתחילו לחפש עבודה. לכן מחובתכם לבחור בקורס שיכול לעזור לכם למצוא מקום עבודה, לא מעט קורסים יתחייבו לסייע לכם במציאת עבודה. כך שככל שתקלו על עצמכם, כך תוכלו לפתוח לעצמכם המון דלתות חדשות.
  • תבחרו את הקורס שמתאים בדיוק לרמה שבה אתם נמצאים: אתם מגיעים ללא כל ידע מקדים? אתם כבר מגיעים את התחום של עבודה בגובה? תבחרו את הקורס שהכי מתאים לרמה הנוכחית שלכם. התאימו את הקורס אליכם, ואל תצפו שהקורס יתאים את עצמו אליכם כי זה לא יהיה כל כך אפשרי.

נרשמתם לקורס? מעכשיו חובת ההוכחה היא עליכם

מצאתם קורס עבודה בגובה? מדובר על צעד חשוב מאוד בדרך להגשמת החלום שלכם. כעת אתם צריכים לזכור כי חובת ההוכחה היא אך ורק עליכם. אם אתם לא תשקיעו בקורס ולא תשאפו ללמוד ממנו דברים חדשים, אתם עלולים למצוא את עצמכם עומדים במקום ולא מתקדמים קדימה. בסוף על מנת שתוכלו למצוא את עצמכם עובדים בתחום, אתם מוכרחים להיות טובים במה שאתם עושים.

במהלך הקורס אתם תקבלו את כל החומר שאתם צריכים לדעת, החומר שיכול להכין אתכם להיות עובדים מצוינים בגובה. אך אתם צריכים לקחת את כל החומר שלמדתם וליישם אותו בשטח, אם לא תצליחו ליישם את החומר בשטח – לא תוכלו למצוא את עצמכם עובדים בתחום. זוהי המשימה החשובה באמת, לכן אל תחשבו כי ברגע שהתחלתם ללמוד את הקורס העתיד שלכם מובטח.

ככל שתבחרו קורס עבודה בגובה טוב יותר, כך תוכלו להגיע למצב שיהיה לכם הרבה יותר קל ביום שאחרי. חשוב מאוד שתקלו על עצמכם עד כמה שאפשר, בטח אם מדובר על הצעדים הראשונים שלכם בעולם העבודה בגובה. התחרות על המשרות היא גדולה ומשמעותית, אך אם אתם מגיעים עם אישור עבודה בגובה – אתם תוכלו להשיג לעצמכם קריירה מבטיחה שמתאימה לרצונות שלכם.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן