ציוד עבודה בגובה: כך תרכשו את הציוד שיתאים לכם

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

כאשר אתם רואים אנשים שעובדים בגובה, אחד מהדברים הראשונים שאתם שמים אליהם לב זה כמובן הציוד שבו הם משתמשים. ציוד עבודה בגובה הוא אחד מהדברים החשובים ביותר לעבודה בטוחה, לא מעט תאונות עבודה בגובה מתרחשות רק בגלל שימוש בציוד לא מתאים. אז אם אתם רוצים להתחיל לעבוד בגובה, יש לכם בוודאי לא מעט שאלות שקשורות לציוד שבו אתם צריכים להשתמש.

אך כל מה שקשור לתחום הזה, אתם לא צריכים להשאיר לעצמכם חוסר וודאות – כי כל חוסר וודאות יכולה להיות קריטית. במאמר הבא אנו נהפוך את כל סימני השאלה שלכם בתחום של ציוד לעבודה בגובה לסימני קריאה ברורים. כך שתוכלו לדעת בדיוק באיזה ציוד אתם צריכים להשתמש ואפילו איך תוכלו לבחור אותו. כך אתם תוכלו להיות בטוחים שאתם לא תעשו טעות שעלולה להיות טעות גורלית.

כמובן שאם יישארו לכם שאלות פתוחות אחרי שתקראו את המאמר הבא, אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר עם מנת לקבל מענה מקצועי. תזכרו כי אסור לכם להשאיר את הדברים פתוחים כאשר מדובר על ציוד עבודה בגובה. אל תבחרו ציוד שבסוף אתם תבינו כי הוא לא מתאים לכם, ואל תבחרו ציוד שאתם לא מכירים את אמינותו – תבחרו ציוד שאתם יודעים שהוא ישמש אתכם בצורה האידיאלית לכל אורך הדרך.

קניית ציוד עבודה בגובה – איך כדאי לעשות זאת?

הדילמה הראשונית שככל הנראה תעסיק אתכם היא – מהיכן תוכלו לקנות מיוד לעבודה בגובה? הרי עומדות לרשותכם הרבה מאוד אפשרויות, ומבין כל האפשרויות הללו אתם צריכים למצוא את האפשרות הטובה ביותר עבורכם. אז בואו ללמוד בדיוק איך תוכלו לבחור את הדרך היעילה ביותר עבורכם, הדרך שבה תוכלו לקנות את הציוד שהולך לשמש אתכם למשך תקופת זמן ארוכה – אתכם ואת כל שאר העובדים שלכם

קניית ציוד עבודה בגובה דרך האינטרנט: האפשרות הטובה ביותר היא לקנות ציוד דרך האינטרנט, כי כך תוכלו לבחור את הציוד שהכי מתאים לצרכים שלכם. אם בעבר היה קשה מאוד למצוא ציוד איכותי באינטרנט, כיום תוכלו למצוא מגוון רחב של אביזרים לכל דרישה אפשרית. את הרכישה עצמה אתם תוכלו לעשות במחירים נוחים ומבלי שאתם תצטרכו לצאת מהבית על מנת לרכוש את המוצרים – כמה שזה קל, ככה זה גם פשוט.

קניית ציוד לעבודה בגובה דרך חנות פרונטלית: אפשרות נוספת היא לקנות את הציוד דרך חנות פרונטלית. היתרון של חנויות פרונטאליות הוא שתוכלו ביחד עם האיש מקצוע שנמצא בחנות לעשות את הבחירות הנכונות. אתם לא תצטרכו לעשות הימורים או לקבל החלטות על דעת עצמכם. בנוסף תוכלו להרגיש את הציוד באופן מוחשי לפני שאתם רוכשים אותו, זה יכול לספק לכם תמונת מצב לגבי איכות המוצרים.

איך בוחרים ציוד עבודה בגובה? כך תבחרו מבלי לטעות

  • אל תגיעו כאשר אתם לא מוכנים, תנסו להגיע כמה שיותר מוכנים על מנת שלא תלכו לאיבוד. כיום קיימים סוגים שונים של ציוד לעבודה בגובה, ואתם לא יכולים להגיע כאשר אין לכם מושג בתחום. ככל שתגיעו יותר מוכנים ותדעו בדיוק מה אתם מחפשים, כך תוכלו לבחור את הציוד שהכי מתאים לצרכים שלכם.
  • אל תתפשרו על האיכות של הציוד, השאיפה שלכם היא לעבוד בגובה אך ורק עם ציוד איכותי. איך תוכלו לדעת שהציוד שאתם קונים הוא מספיק איכותי? באמצעות החברה שמייצרת אותו. עליכם לבחור ציוד עבודה בגובה שמיוצר על ידי חברה מוכרת ומנוסה, כזאת שתוכלו לסמוך עליה שאתם נמצאים בגובה. אל תבחרו בציוד של חברות לא מוכרות, זה עשוי בסופו של יום להתברר בתור החלטה שתעלה לכם ביוקר.
  • לא קונים ציוד לעבודה בגובה בכל מחיר, בכל זאת אתם בוודאי מגיעים עם תקציב מוגבל. תנסו להקציב לעצמכם את התקציב הרצוי לקניית כל המוצרים על מנת שתוכלו לעשות בחירות נכונות. ברגע שיהיה לכם את התקציב מול העיניים, יהיה לכם הרבה יותר קל לעשות את הבחירות שמתאימות לכם. הרי זה אף פעם לא יהיה נעים לגלות בדיעבד שחרגתם מהתקציב שלכם, וכעת אתם צריכים להתחיל לבצע קיצוצים ממקומות אחרים – מקומות חשובים לא פחות.

 

איך תוכלו לדעת שאתם צריכים להחליף את הציוד?

אם אתם מתעסקים בתחום של עבודה בגובה כבר הרבה שנים, יש לכם בוודאי ציוד שאתם משתמשים בו על בסיס קבוע. אך תזכרו כי ציוד עבודה בגובה לא מחזיק לתמיד, ובשלב מסוים אתם תצטרכו להחליף אותו – כך שלא תעמידו את עצמכם או את העובדים האחרים בסכנה. תשומת הלב שלכם לנושא הזה היא קריטית, ואם לא תשימו לב – זה עלול בסופו של יום להסתיים באסון. אז מתי אתם צריכים להחליף את הציוד הישן ולקנות ציוד חדש?

  • ברגע שאתם מבחינים כי הציוד הישן נקרע או נהרס, אין מקום לפשרות אתם מיד חייבים לרכוש ציוד חדש. מכיוון שמדובר על עבודה בגובה, כל ציוד לא תקין עלול להביא אתו סכנה גדולה מאוד. אפילו אם מדובר על קרע או שבר קטן, אתם לא יכולים לקחת על עצמכם את הסיכון.
  • ברגע שאתם רואים שהציוד הישן איננו משמש אתכם בצורה מלאה, אתם צריכים להחליף את הציוד בציוד חדש. השאיפה שלכם בעבודה בגובה היא שהציוד שאתם משתמשים בו ישמש אתכם בצורה מלאה, וימנע מכם מצב של סכנה – ולכן חשוב מאוד לשים לב לנושא הזה.
  • ברגע שאתם רוצים לחדש את הציוד, מוטב לחדש את כל הציוד במכה אחת – על מנת שתוכלו לתת לכם ולעובדים שלכם את הטוב ביותר. ככל שהציוד יהיה יותר חדש, כך אתם תוכלו לדעת שאתם וכל שאר העובדים הכי מוגנים שרק אפשר בעבודה בגובה.

תבחרו את האנשים הנכונים לעבוד אתם – רק מומחי עבודה בגובה

מוטב שתהיו בטוחים שאתם עובדים ביחד עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, כאלה שאתם יכולים לסמוך עליהם בעיניים עצומות. אנשי מקצוע לא מנוסים או כאלה שאין להם את המיומנות הנדרשת, עלולים לחשוף אתכם לבעיות רציניות – כאלה שיהיה מאוד קשה לפתור בזמן אמת. אז איך תוכלו לדעת שאתם בוחרים את האנשים הנכונים?

  • תבקשו לקרוא המלצות או ביקורות חיוביות מצד לקוחות שעבדו עם אותם אנשי מקצוע. כל איש מקצוע שמתמחה בתחום של עבודה בגובה חייב להגיע עם המלצות של לקוחות. זה מה שיכול לסייע לכם לעשות את ההבדל בין איש מקצוע מומלץ ובין איש מקצוע שלא כדאי לעבוד אתו.
  • אל תתפשרו על האיכות של אנשי המקצוע – גם אם זה אומר שהם יקרים יותר. ברוב המקרים יהיה לכם יותר שווה לשלם יותר, ולדעת שאתם נמצאים בידיים המקצועיות ביותר. אל תיתנו לעלות לתפוס מקום מרכזי בקבלת ההחלטות שלכם, זה עשוי להוביל אתכם לעשות בחירות לא נכונות.
  • תבקשו לראות את כל האישורים ואת כל התעודות של אותו איש מקצוע. כך תוכלו לדעת שאתם שמים את המפתחות בידיים הטובות ביותר, בידיים של איש מקצוע שמכיר את התחום על בוריו. כזה שיוכל לסייע לכם להתמודד עם כל מצב – אפילו אם מדובר על תקלה שקשה מאוד לפתור אותה.

מה צריך לוודא כאשר רוכשים ציוד עבודה בגובה?

אחריות על הציוד: הדבר הראשון שאתם צריכים לשים אליו לב הוא הנושא של האחריות. אתם צריכים לוודא שיש לכם אחריות מלאה על הציוד, כך שבכל בעיה או תקלה יהיה לכם עם מי לדבר. אתם לא תרצו להגיע למצב שבו הציוד לא תקין, אך בפועל אין לכם אחריות – במצב כזה אתם תהיו חייבים לקנות ציוד חדש.

רמת האיכות של הציוד: עבודה בגובה היא כאמור עבודה מאוד מסוכנת, ולכן חשוב מאוד לעבור רק עם ציוד איכותי. ככל שהציוד יהיה יותר איכותי, כך אתם מהצד שלכם תוכלו להיות יותר בטוחים שאתם לא חושפים את עצמכם לסכנה. ציוד לא איכותי עלול במידה מסוימת לסכן אתכם, ולכן אתם לא יכולים לקחת את ההימור הזה – הימור שבסוף עלול לעלות לכם או לעובדים שלכם ביוקר.

זמני האספקה של המשלוח: במקרה שבו אתם קונים ציוד עבודה בגובה דרך האינטרנט, עליכם לוודא כי המשלוח יגיע אליכם בדיוק בזמן שבו אתם צריכים. לא תרצו להגיע למצב שבו אתם בונים על המשלוח, אך בפועל הוא לא יגיע אליכם בזמן – אתם תפספסו ככה עבודה שיכולה להיות חשובה. שימו לב לנושא המשלוח, כך תוכלו להיות בטוחים שלא תמצאו את עצמכם ממתינים לחבילה שלא צפויה להגיע.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן