סיכונים מרכזיים עליהם לומדים בקורס עבודה בגובה

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

למה הנדימן צריך אישור עבודה בגובה?

נושא מרכזי בקורס עבודה בגובה – איבוד שיווי המשקל עד לכדי נפילה מגובה

במסגרת קורס עבודה בגובה תכירו מקרוב אודות מקרים הנוגעים לאיבוד שיווי המשקל. מדובר בתופעה רחבה, כשיישנם אנשים המאבדים שיווי משקל, למשל, באופן יומיומי בשל צריכת תרופות.

בתחום העבודה בגובה, איבוד שיווי המשקל יכולה לקרות בשל תחושה ממשית שאנו נמצאים על קרקע או מפלס שאינם יציבים דיו, לבטח אם על אותו משטח לא יציב אנו מבצעים תנועות כאלו ואחרות אשר תורמות עוד יותר לאותה תחושה.

תחושה ממשית ומתמשכת של איבוד משקל עלולה להוביל, לא פעם, למקרים בהם הדבר יתממש עד לכי נפילה מגובה. לאורך השנים נחשפנו לדוגמאות רבות כיצד עובדים בתעשיות שונות נפלו מגבהים שונים בשל אותה תחושה, כשהדבר אף קורה לאנשים הנמצאים במקומות גבוהים גם מחוץ לאותן תעשיות.

ההשלכה של איבוד משקל, עד לכדי נפילה על הקרקע או על גבי מפלס נמוך יותר, מביאה כמובן לנזקים משמעותיים ובמקרים רבים גם למותו של האדם שנפל. בקורס עבודה בגובה נרצה להדגיש אודות נושא איבוד תחושת שיווי המשקל וזאת בכדי לתת לה מענה עוד בשלבים הראשונים, כשעובד החש ששיווי המשקל שלו אינו יציב דיו, יוכל להרגיש בנוח לעצור את עבודתו ולעדכן את הממונים עליו אודות תחושות אלו וזאת בכדי למנוע מראש מצב שאותה תחושה תוביל לנפילה שלו מגובה רב.

נושא חשוב נוסף בקורס עבודה בגובה – פגיעה מנפילת עצמים

לצד הסיכון הרב בנפילה של אלו העובדים בגובה, קיים גם הסיכון של נפילת עצמים במשקלים כבדים על גבי אותם עובדים. סביב נושא זה קיימות תקנות מחמירות המגדירות כיצד יש להתנהל עם עצמים בעבודה בגובה, כשאלו משמעותיים וחשובים, למשל, בכל הנוגע לתחום הבנייה. תחום בו עובדי הבניין נחשפים לעצמים כבדים הנמצאים מעליהם לאורך רוב שעות עבודתם.

בקורס עבודה בגובה תוכלו להכיר מקרוב עד כמה חשוב בעבודה זו לחבוש קסדת מגן המיועדת להגן על הראש שלנו. קסדות המגן עשויות חומרים המסוגלים לשמור על ראשנו מפגיעה של עצמים כבדים שעלולים להוביל לנזקים בלתי הפיכים ומוות.

בחלק ניכר מהמקרים פגיעה מנפילת חפצים תהיה קריטית ברגע שמדובר בפגיעה בראש. לרוב יהיה מדובר בטעויות אנוש בהם עובדים הנמצאים במפלסים גבוהים יותר מפילים חפצים שונים בשל חוסר תשומת לב, כשנפילה של פטיש במשקל חמישה ק"ג יכולה להיות קטלנית במידה והיא פוגעת פגיעה ישירה בראשו של עובד שנמנע מלחבוש קסדת מגן.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן