תעבדו בגובה ביעילות – הייחודיות של מנוף סל

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

עבודה על מנופי סל אדם

אם אתם עומדים לבצע בקרוב עבודה בגובה, אתם מחויבים לבצע החלטות פרקטיות עם מינימום טעויות מהצד שלכם. כל טעות שתעשו במעלה הדרך, עשויה להיות מאוד גורלית מכל אספקט אפשרי – ואתם כמובן לא תרצו להגיע למצב שבו אתם עושים טעויות על ימין ועל שמאל. לכן אם אתם עומדים לעבוד בגובה, חשוב מאוד שתבחרו מנוף שתוכלו לבצע אתו את העבודה בצורה היעילה ביותר – המנוף הוא האלמנט שיכול לשנות את כל חוקי המשחק. אך מה לעשות שנכון להיום קיימים לא מעט סוגים שונים של מנופים? מהסיבה הזאת הבחירה יכולה להיות הרבה יותר קשה ממה שנדמה לכם.

אז רגע לפני שאתם מחליטים לוותר על ביצוע העבודה, אנו כאן על מנת לעזור לכם לבחור נכון וחכם – כך שמהר מאוד תוכלו לקצור את הפירות על ההחלטה הנכונה.

לביצוע עבודות בגובה. לא סתם מרבית החברות ומרבית האנשים שמבצעים עבודות בגובה בוחרים דווקא במנוף הזה ולא באף מנוף אחר, ואם אתם נמצאים כאן – ככל הנראה גם אתם רוצים לבחור במנוף הספציפי הזה. אז אתם כבר בדרך הנכונה לעשות את ההחלטה החשובה ביותר לפני העבודה בגובה.

אתם לא משוכנעים כי מנוף סל הוא הבחירה המנצחת עבורכם? אנו יכולים להבין את הסקפטיות שלכם, בכל זאת במבט ראשון כל המנופים נראים פחות או יותר אותו הדבר. במאמר הבא אתם תבינו בדיוק מה מייחד את מנופי הסל כאשר משווים אותם לסוגי המנופים השונים. כך שברגע שבו תצטרכו לעשות את הבחירה הסופית, אתם תבחרו במנופי סל ללא היסוס ומבלי לחשוב פעמיים – כי זוהי הבחירה שתיקח אתכם קדימה ותסייע לכם לבצע כל משימה על הצד הטוב ביותר.

נעים להכיר: מה זה מנוף סל?

אתם עומדים לעשות החלטה מאוד חשובה – עם איזה מנוף אתם הולכים לבצע את העבודה בגובה. החלטה שיכולה לשנות את כל החוקים, והיא זאת שבאמצעותה תוכלו לבצע את העבודה כמו שתמיד רציתם. אם תבחרו את הכלי הנכון אתם תעשו צעד קדימה אל עבר ההצלחה במשימה, אם תבחרו את הכלי הלא נכון אתם תעשו צעד אחורה. אז לפני שאתם בוחרים מנוף כזה או מנוף אחר – אתם צריכים להכיר את כל האפשרויות שעומדות לפניכם, כך תוכלו לדעת איזה מהאפשרויות היא הנכונה ביותר עבורכם.

אז זה הזמן להכיר מה זה בכלל מנוף סל, כך תוכלו להבין מדוע נכון להיום הוא המנוף עם הביקוש הגדול ביותר מבין כל שאר המנופים שקיימים. מדובר על מנוף שמותקן בדרך כלל על משאית בינונית, אך תוכלו לראות אותו מותקן גם על טרקטור ולעיתים אפילו על טנדר. המנוף מגיע ברוב המקרים עם זרוע טלסקופית הידראולית או עם זרוע מפרקית, כאשר בקצה של הזרוע יש סל מתכת גדול שמיועד לנשיאת אדם לגובה.

אם התרגלתם לראות מנופים שהם בדרך כלל מחוברים לקרקע בצורה בטוחה, מנופי סל אינם מחוברים לקרקע – כך שניתן לשנע אותם מנקודה לנקודה בקלות מרשימה. כך שאם יש מספר עבודות שצריך לבצע במספר מוקדים שונים, הבחירה במנופי סל יכולה להיות הבחירה המנצחת – בחירה שתוכלו לדעת שהיא הנכונה ביותר עבורכם. אז עכשיו – אחרי שעשיתם את ההיכרות הראשונית עם מנופי הסל, כעת אתם יכולים להמשיך לקרוא את המאמר שיסיר את כל הערפל. בסופו של יום אתם תבינו מדוע המנופים הללו הם הבחירה הטובה ביותר שתוכלו לעשות.

מהם ההבדלים הבולטים ביותר בין מנוף סל ובין שאר המנופים?

נשיאת אדם על ידי המנוף: אפשר לסקור לא מעט הבדלים בין מנופי סל ובין מנופים אחרים, אך ההבדל העיקרי הוא ללא ספק היכולת של המנוף הזה לשאת אדם לגובה. זוהי הסיבה העיקרית לכך שהמנוף הזה בהשוואה לכל שאר המנופים הפך להיות עם ביקוש כל כך גבוה. הרבה מאוד אנשים שרוצים לבצע עבודה בגובה על ידי אדם ספציפי בוחרים במנוף הזה, כי רק הוא יוכל לספק להם את הביטחון המלא לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר. כל שאר המנופים לא יכולים לשאת אדם, הם יכולים לשאת אך ורק ציוד וחפצים.

שינוע פשוט מנקודה לנקודה: הבדל בולט נוסף הוא היכולת לשנע מנוף סל מנקודה אחת לנקודה אחרת, דבר שקשה מאוד למצוא בכל שאר המנופים. ההבדל מגיע מכיוון שמנופים אחרים מקובעים לקרקע, בעוד מנופי סל מקובעים למשאית, לטנדר או לטרקטור – מהסיבה הזאת קל מאוד לשנע אותו. כך שאם אתם עומדים לבצע משימה בגובה בשתי מקומות שונים, יהיה לכם קשה מאוד לבצע את המשימה עם כלי שהוא לא הכלי הספציפי הזה. קחו את הנושא הזה בחשבון כאשר אתם בוחרים את המנוף שאיתו תבצעו את המשימה.

שילוב בין נשיאת אדם והרמת חפצים: השילוב הייחודי בין היכולת לשאת אדם לגובה ובין היכולת להרים חפצים לגובה הוא ללא ספק אחת מגולות הכותרת. לא מעט אנשים שרוצים לבצע עבודות בגובה צריכים לשלב בין שתי העולמות הללו, ורק עם מנופי סל ניתן למצוא את האיזון המושלם. כך שאתם לא תצטרכו לוותר על אף פרט, ותוכלו לבצע את העבודה בגובה בדיוק כמו שתמיד חלמתם – כי כאשר מדובר על עבודה בגובה אין שום מקום לפשרות או לוויתורים מהצד שלכם.

ביצוע עבודה בגובה בצורה הכי בטוחה: אומנם כל עוד המנוף מתופעל על ידי איש מקצוע מיומן והעבודה בגובה מתבצעת על ידי איש מקצוע עם אישור עבודה בגובה – אין לכם ממה לחשוש באמת. אך באופן מוכח ביצוע עבודות בגובה על ידי מנוף סל ברוב המקרים הם הרבה יותר בטוחות. המנוף עצמו יציב מאוד על המשאית או על הטרקטור, כך שאין שום סיבה לחשש. בנוסף הסל שעליו עומד האדם שמבצע את המשימה הוא גם מאוד יציב, כך שאין ממה לחשוש ואין סיבה אמיתית שבגללה צריך להיכנס לפאניקה או לסטרס מסוים.

עבודה בגובה בגבהים נמוכים ובגבהים גבוהים: כאשר אתם בוחרים לבצע משימה בגובה עם מנופי סל, אתם לא באמת צריכים לחשוש מהגובה שאליו אתם צריכים להגיע. זה לא משנה אם מדובר על עבודה בגובה רב או על עבודה בגובה נמוך, אתם תוכלו לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר. הזרוע של המנוף יכולה לשאת את מי שמבצע את העבודה לכל גבוה, כך שהעבודה תוכל להסתיים בתוך זמן קצר. גם זוהי אחת מהסיבות המרכזיות לכך שהרבה מאוד אנשים מעדיפים להשכיר מנופי סל ולא אף מנוף אחר מבין שלל האפשרויות שעומדות לפניהם. מדובר על בחירה בטוחה, בחירה שתסייע לבצע את העבודה בגובה בצורה האידיאלית ביותר.

לא כל הנוצץ זהב: מהם החסרונות של מנופי סל?

חשוב לציין כי לצד היתרונות הרבים של מנופי סל, יש גם מספר חסרונות שאתם מוכרחים להכיר אותם. כך שהזמן אמת, אתם תגיעו למצב שאתם בוחרים את המנוף הנכון ביותר עבורכם. יש מצבים שבהם מנוף סל יכול להיות בחירה קצת פחות כדאית, ואתם תצטרכו לבחור מנוף אחר מבין שלל המנופים שמוצעים לכם. זוהי הסיבה שאנו תמיד ממליצים להשכיר מנופים ולא לרכוש מנופים, כך תמיד תהיה לכם את האפשרות לבחור את המנוף שהכי מתאים לביצוע המשימה שאותה אתם עומדים לבצע.

מנופי סל לא מיועדים לנשיאת ציוד כבד: לא פעם כאשר אתם רוצים לבצע עבודה בגובה, אתם נדרשים להרים ציוד כבד מאוד לגובה – ציוד שאילולא המנוף ככל הנראה לא הייתם מרימים אותו. אך במקרה הזה בחירה במנופי הסל היא בחירה לא נכונה, כי לא יהיה ניתן להרים ציוד כבד או גדול על הסל. כך שאתם צריכים לבחור במנוף אחר שמיועד להרמת ציוד וחפצים כבדים לגובה. חשוב לציין כי אם מדובר על חפצים יחסית קטנים, כן יהיה ניתן להרים אותם עם מנופי סל – אך שוב כל זאת בתנאי שאותם חפצים ואותו ציוד נכנס אל תוך הסל שמותקן על המנוף.

מנוף סל עשוי להיות יקר יותר מכל מנוף אחר: עוד חיסרון שאתם צריכים לשים אליו לב קשור דווקא לעלות שאותה אתם תצטרכו לשלם בסוף היום. גם אם תבצעו את המשימה החשובה ביותר, אתם לא יכולים להישאר אדישים לעלות הסופית שאותה אתם תידרשו לשלם. אז ניתן להגיד כי ברוב המקומות השכרת מנופי סל תהיה יקרה יותר מאשר השכרת כל סוג אחר של מנוף. אומנם לרוב העלות שאותה תשלמו תהיה מאוד משתלמת ביחס לעבודה שאותה אתם עומדים לבצע – אך עדין אתם צריכים לדעת את זה. אך כל עוד אתם תתמחרו בצורה נכונה את העבודה, אתם תהיו המרוויחים הגדולים. אך אל תחשבו כי עלות ההשכרה היא עלות נמוכה, כזאת שאפילו אתם לא תרגישו אותה.

הביקוש גבוה, ולעיתים הזמינות נמוכה: חלק מהחסרונות בבחירת מנופי סל מגיעים דווקא בגלל הביקוש הגבוה למנופים מהסוג הזה. הביקוש הגבוה עשוי להוביל אתכם למצב שבו הזמינות של המנופים האלה תהיה נמוכה בהשוואה לכל שאר המנופים האחרים שעומדים זמינים להשכרה. אתם כמובן לא צריכים בגלל הזמינות הנמוכה להתפשר על סוג אחר של מנוף, כי לא בטוח שתוכלו לבצע את העבודה כמו שרציתם. מה שכן תוכלו לעשות זה לבצע הזמנה מראש של מנוף סל, כך שאתם תדעו ששריינתם לעצמכם את המנוף שאתו תבצעו את העבודה. אתם לא תצטרכו להיות בלחץ ולא בפאניקה, כי אתם עשיתם את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

עומדים להשכיר מנוף סל? אלה הדברים שאתם צריכים לברר

לפני שאתם משכירים מנוף כזה או מנוף אחר, אתם צריכים לברר בדיוק היכן העבודה הולכת להתבצע. אתם צריכים לראות כי למנוף תהיה יכולת תמרון במקום שבו העבודה הולכת להתבצע, בכל זאת מדובר על כלי שהוא יחסית גדול ומאסיבי. החדשות הטובות הן שמנופי סל הם קצת יותר קומפקטיים בהשוואה לכל שאר המנופים, אך עדיין אתם מוכרחים לבצע את הבדיקה הזאת. במקרה שמדובר על רחוב מאוד צר, תצטרכו לבדוק עם החברה את האפשרות לביצוע העבודה – כך שלא תתאכזבו לשמוע שאי אפשר לבצע את העבודה בזמן אמת.

חשוב שתוודאו מה אתם מקבלים במסגרת הסכום שאותו אתם נדרשים לשלם על השכרת מנוף סל. לכל אחת מהחברות יש את המסלול שאותו היא מציעה ללקוחות שלה, ולכן חשוב מאוד שתוודאו מראש מה אתם מקבלים – כך שלא תותעו לגלות בזמן אמת שמה שחשבתם רחוק מאוד מהמציאות. יישור קו עוד לפני ביצוע העבודה עצמה זה צעד מאוד חכם, כך אתם תוכלו להיות בטוחים שאתם לא עושים טעויות. תבררו האם אתם מקבלים בן אדם שיפעיל את המנוף ולמשך כמה זמן המנוף עומד לרשותכם.

תוודאו כי החברה שממנה אתם משכירים את המנוף עומדת בכל הנחיות הבטיחות.

עליכם להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים של אנשי מקצוע מיומנים, כאלה שתוכלו לסמוך עליהם בצורה מוחלטת. אתם לא יכולים לשים את הבטיחות שלכם בידיים הלא נכונות, כי בסוף אתם תהיו אלה שתצטרכו לשלם את המחיר על כך. לעיתים המחיר יכול להיות כזה שאתם תוכלו לספוג אותו, אך בחלק מהמקרים המחיר יכול להיות כבד מאוד – עד כדי סיכון חיים של ממש. לכן אין מקום לפשרות בנושא הזה, אישורים הם אחד מהדברים הראשונים שאתם צריכים לשים אליהם לב.

מוטב כי תבררו שהעלות שאותה אתם עומדים לשלם על השכרת מנוף סל היא עלות סופית – ולא מצפות לכם עוד הפתעות בהמשך הדרך. לא מעט חברות ועסקים ינסו למשוך אתכם אליהם עם מחיר מאוד אטרקטיבי, אך בעת ביצוע העבודה המחיר עשוי לעלות ולטפס כלפי מעלה – לכן אל תעמידו את עצמכם בסיטואציה לא נעימה. מוטב כי תבררו שהעלות היא עלות סופית ולא צפויות לכם הפתעות, ובחלק מהמקרים עדיף לשלם יותר יקר ולמנוע התפתחויות לא נעימות. לעיתים כאשר משלמים זול על שירות כל כך משמעותי, אתם עוד תצטרכו לשלם ביוקר כאשר תסתכלו על המשך הדרך.

כך תתבצע העבודה עם מנוף סל – שלב אחרי שלב

עכשיו אתם מוכנים לגמרי לבצע את העבודה שאותה אתם נדרשים לעשות בגובה. לא משנה אם מדובר על עבודה מורכבת או על עבודה פשוטה, עצם העובדה שבחרתם במנופי סל היא קריטית וחשובה מאוד מבחינתכם. אחרי שהעבודה תסתיים אתם תבינו כי המנופים הללו הם אלה שהפכו את העבודה כולה להיות הרבה יותר קלה ופשוטה מבחינתכם. עבודות בגובה יכולות להיות מאוד מתישות אם לא תבחרו את המנוף הנכון, כל מי שהשתמש אי פעם במנופי סל הבין כי מדובר על הבחירה האידיאלית. אז איך בדיוק מתבצעת העבודה בפועל? אנו נסביר לכם, כך שאתם תוכלו להבין בדיוק מה הולך לקרות.

הגעת המנוף וקיבוע שלו לקרקע: השלב הראשון הוא השלב שבו המנוף מגיע ביחד עם אנשי הצוות שהולכים לתפעל אותו. כמו שאמרנו המנוף עצמו מחובר למשאית או לטרקטור, כך שהוא יגיע בקלת ובמהירות אל הנקודה שבה העבודה צריכה להתבצע. אחרי שהמשאית או הטרקטור יתמקמו במקום שבו הם צריכים לעמוד, יהיה ניתן לקבע אותם לקרקע –  כך שיהיה ניתן לבצע את המשימה בצורה הבטוחה ביותר. חשוב שתוודאו כי המנוף מקובע לקרקע, כך תימנעו מעצמכם מצבים לא נעימים.

הנחיות בטיחות לפני ביצוע המשימה: כל עבודה עם מנוף סל מחויבת להתבצע רק לאחר מתן הנחיות בטיחות ספציפיות לאותה העבודה. אומנם יש הנחיות בטיחות שהן גלובליות לכל העבודות שמתקיימות בגובה, ויש הנחיות שיהיו ספציפיות לביצוע המשימה הספציפית. כך שחשוב מאוד לעבור על כל ההנחיות, כך בזמן אמת יהיה ניתן לדעת למה לצפות ומה עומד להתרחש. זה אף פעם לא טוב שמגיעות הפתעות במהלך עבודה בגובה, זה עשוי להיות מאוד מסוכן.

ביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר: אז זהו! אחרי שביצעתם את שתי השלבים הראשונים, כעת אתם יכולים לבצע את העבודה עצמה. אתם מצדכם יכולים להיות רגועים ולראות איך העבודה מתבצעת מבלי שאתם צריכים לשבור את הראש או להיכנס ללחץ ולפאניקה. בסוף כמו שבטח כבר הבנתם אתם תהיו אלה שתוכלו לקצור את הפירות, כל זאת בגלל שביצעתם את העבודה עם מנוף סל.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן