מי אלו הניגשים לקורס עבודה בגובה?

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

צעירים וחיילים משוחררים בוחרים בקורס עבודה בגובה

עבור צעירים וחיילים משוחררים בתחילת גילאי ה-20 מהווה קורס עבודה בגובה התחלה נהדרת עם כניסתם לעולם התעסוקה. חלק ניכר מאותם צעירים לא רואים עצמם באותה נקודה בחייהם ככאלו המשתלבים עדיין בעבודה משרדית קבועה ומחייבת, אלא מעוניינים בעבודה דינמית יותר. כזו שתאפשר להם ליהנות מאותו "אקשן" אליו התרגלו בצבא או בחוויות אחרות שעברו כשהיו צעירים יותר.

צעירים אחרי צבא שבחרו להירשם לקורס עבודה בגובה, רואים בקורס מקפצה עבור משרות רבות בהן יוכלו להתחייב לתקופות של 12-24 חודשים, תוך היכולת לקחת חלק בפרויקטים המאופיינים בגמישות מבחינת השעות ובהן גם שכר מתגמל. אותו קורס, מאפשר לחלק מהם, למשל, לעבוד בניקוי של חלונות בגורדי שחקים למשך אותן תקופות ובכך לחסוך בזמן קצר יותר כסף לטיול בחו"ל וללימודים גבוהים.

קורס עבודה בגובה לאנשים להם כשירות גופנית לעסוק בתחום

כפי שכבר ציינו קודם, עבודה בגובה איננה עבודה משרדית סטנדרטית והיא דורשת כשירות גופנית. מכאן, שאותה עבודה איננה מתאימה לכל אדם, כשיש קבוצה רחבה של אנשים להם בעיות גופניות ופיזיות שאינן מאפשרות להם לעבוד בעבודה שכזו ולבטח לקחת חלק בקורס.

עבודה בגובה פחות תתאים, למשל, לאנשים הסובלים מבעיות וחולשה בגפיים ובשרירים. הם יתקשו לבצע את עבודתם כראוי, כשזו דורשת כשירות פיזית ברמה גבוהה, כמו למשל מעבר תדיר בין מפלסים, טיפוס על סולמות, שימוש בחבלים ועוד.

קורס עבודה בגובה לאנשים ללא פחד גבהים

קורס עבודה בגובה מתייחס כמובן לנושא של פחד גבהים. פחד גבהים, המוכר בשם הלועזי אקרופוביה (Acrophobia), מהווה פחד אמיתי אך אינו רציונלי אצל לא מעט אנשים כשהם מוצאים עצמם שוהים בנקודה גבוהה לשיטתם.

פחד גבהים מהווה בעצם אינסטינקט הישרדותי הטבוע בכל אדם ובו הוא מודע לעובדה שהימצאותו בנקודה גבוהה מסכנת אותו במידה וייפול מטה. אצל חלק ניכר מהאנשים קיימת ההבנה כי מדובר בחשש שאינו רציונלי והם אינם נתקפים כל פחד או חשש כשהם נמצאים במקום גבוה, בין אם מדובר בשהות ממושכת בתוך בניין ועד רגע לפני שהם קופצים בנג'י.

עבור אנשים שסובלים מפחד גבהים, או כאלו שהשהייה בגובה אינה גורמת להם לחוש בנוח ובביטחון, היכולת לעבוד בתחום תהיה ברוב רובם של המקרים כלא אפשרית. אלו שמאמינים כי הפתרון לפחד שלהם הוא קורס עבודה בגובה הכולל הכשרה מעשית, רצוי שהדבר ייעשה במקביל לטיפול מקצועי יסודי אצל מטפלים המתמחים בפחדים מסוג זה.

קורס עבודה בגובה לאנשים שאוהבים ומעריכים נופים מרהיבים

כולנו יודעים לציין את אותם רגעים בהם הגענו בטיולים ומסעות לנקודות תצפית גבוהות מהן היה נוף עוצר נשימה. עבור מי שאוהב ומעריך נופים ואוהב לנצור רגעים אלו במצלמה, עבודה בגובה בהחלט מאפשרת לשלב בעבודתם את אותה אהבה.

קורס עבודה בגובה יאפשר לכם בהמשך ליהנות מעבודות שונות בהן תוכלו להיחשף בכל יום למתארי נוף שונים, בין אם נופים אורבניים של ערים מרכזיות בישראל ועד לנופי טבע ייחודיים שיש לישראל להציע בכל נקודה אליה תגיעו.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן