כל הדגשים החשובים ביותר של עבודה בגובה

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

זוהי הפעם הראשונה שאתם שומעים את המונח עבודה בגובה? מדובר על ביטוי שכולל בתוכו את כל המשימות שמתבצעות מעל לפני השטח. זה לא באמת משנה אם העבודה מתבצעת בגובה מינימאלי או בגובה רב, כל עוד היא מתבצעת מעל לפני השטח – זוהי עבודה בגובה.

כמו שאתם בוודאי מתארים לעצמכם, מדובר על עבודה לא פשוטה – עבודה שמביאה איתה לא מעט סכנות. אך אפשר להגיד באותה נשימה כי כל עוד שומרים על הדגשים והכללים החשובים, אין סכנה ממשית וניתן לסיים את המשימות שלמים ובריאים. אך נדגיש שוב – כל זאת בתנאי שהעבודה כולה מתבצעת על פי הכללים והדגשים, כל סטייה אפילו הסטייה הקטנה ביותר עלולה להביא איתה סכנה גדולה.

לכן לפני שאתם מתחילים לבצע את העבודה או לפני שאתם שוכרים חברה שתספק לכם שירותי עבודה בגובה – אתם חייבים להכיר את כל הכללים. כך תגיעו למצב שבו אתם יודעים שאתם לא עושים טעות, ושבסוף היום המשימה שהצבתם לעצמכם תתבצע בצורה מוצלחת. ההצלחה של המשימה והבטיחות של האדם שמבצע אותה תלויה בכם, אז תזכרו שאין מקום להזדמנות שנייה בנושא הזה. קחו לעצמכם כמה דקות על מנת להכיר את כל הדגשים והכללים של עבודה שמתבצעת מעל לפני השטח, כך תהיו רגועים ותוכלו לדעת שאין שום סכנה באופק.

לא מתחילים לעבוד לפני שמכירים את התחום

גם אם יש לכם משימה ממש דחופה לסיים, אתם לא יכולים להתחיל לעבוד מבלי שאתם מכירים את התחום של עבודה בגובה על בוריו. אתם צריכים להיכנס לרזולוציות הכי קטנות, כך ששום דבר לא ישאיר אתכם מופתעים – ככל שתהיו יותר בשליטה, כך הסיכוי לתאונה פוחת בצורה משמעותית.

היכן תוכלו למצוא את המידע הרלוונטי על עבודה מעל לפני השטח? תוכלו למצוא את כל המידע באינטרנט, כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לחפש את המדריך הנכון – ובתוך זמן קצר תוכלו לצאת לדרך. מספיק רק שתקראו את כל המידע שהמדריך מעביר לכם, ולרוב אתם תהיו מוכנים לצאת לדרך.

חשוב להדגיש – גם אם מדובר במשימה קטנה במיוחד, אתם לא יכולים להתחיל איתה מבלי להכיר את התחום לאורכו ולרוחבו. גם המשימה הקטנה ביותר יכולה להסתיים באסון, ואתם לא רוצים שזה יקרה – לכן אתם לא יכולים לקחת את הסיכון. אל תנסו לעשות קיצורי דרך כאשר מדובר על עבודה בגובה, כי כל קיצור דרך עשוי בסופו של יום לעלות לכם ביוקר. ברגע שאתם מכירים את העולם הזה, אתם תוכלו להכין את עצמכם לכל תקלה ולכל בעיה שעלולה לצוץ – וברוב המקרים יהיה לכם את הכלים הדרושים על מנת לתפעל את המצב. קבלת ההחלטות שלכם בזמן אמת היא קריטית מאוד להצלחה הסופית.

תעבדו אך ורק עם ציוד תקין ומקצועי

עבודה בגובה יכולה להיות מאוד מסוכנת כל עוד אתם לא תשמרו על הנחיות הזהירות. אחד מהדברים החשובים ביותר כאשר אתם מתחילים לבצע משימה כזאת או אחרת – זה להשתמש בציוד תקין ומקצועי, ציוד שמיועד לעבודה בגבהים. ככל שהציוד יהיה מקצועי ותקין יותר, כך אתם תוכלו לדעת שלא צפויות לכם כל מיני הפתעות לא נעימות. ברוב המקרים ההפתעות מגיעות בגלל ציוד לא תקין או ציוד שלא מתאים לסוג העבודה שאותה אתם עומדים לבצע.

אז מה אתם צריכים לעשות? האמת היא שזה לא מאוד מורכב, כל מה שנדרש מכם לעשות זה לשכור ציוד מחברה מקצועית ולדעת שהוא מתאים לסוג העבודה שאתם עומדים לבצע. גם אם זה דורש מכם להכניס את היד אל תוך הכיס או להתעכב מעט עד שתמצאו את הציוד המתאים – זה בהחלט יהיה שווה את זה כאשר תבינו שאתם בידיים הטובות ביותר.

אל תחפשו קיצורי דרך ואל תחפשו לחסוך – הציוד הוא תעודת הביטוח שלכם, ועל הנושא הזה אתם לא יכולים להתפשר. אם אתם מחליטים שאתם רוצים להתפשר, מוטב שתחליטו שלא לבצע את המשימה כי ככל הנראה אתם תחשפו את עצמכם לסכנה מיותרת. כל מה שמבקשים מכם על מנת להעביר את המשימה בשלום זה לבחור את הציוד המתאים, לא מדובר על בקשה כל כך מורכבת.

עבודה בגובה (ניקוי חלונות בגובה)
עבודה בגובה (ניקוי חלונות בגובה)

 

 

תתכננו את המשימה – תנסו לרדת כמה שיותר עמוק

אתם רוצים להגיע למצב שבו המשימה כולה עוברת בשלום? זוהי לא בקשה כל כך מוגזמת. לכן בכדי שתוכלו לעבור את המשימה מבלי להיתקל בהפתעות לא צפויות, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לתכנן את המשימה לפרטי פרטים. אל תנסו לוותר על אלמנטים – כי כל אלמנט שאתם מעלים על הפרק, הוא כזה שעשוי למנוע את התקלה הבאה.

מבלי שתתכננו את המשימה לפרטי פרטים, אתם עלולים למצוא את עצמכם מגששים בלא נודע. בשונה ממשימות על הקרקע שבהן אתם תוכלו לחשב מסלול מחדש, כאשר מדובר על משימות של עבודה בגובה – אין לכם ממש זמן לבצע את החישוב מסלול. לכן קחו לעצמכם את הזמן על מנת לתכנן את המשימה עוד לפני שאתם יוצאים לדרך, כך תוכלו לדעת שאתם עושים את ההחלטות הנכונות ביותר.

יתרה מכך – ברגע שאתם מתכננים את המשימה שאתם הולכים לבצע, אתם יכולים לצפות מראש כל מיני בעיות שצפויות להופיע. ברגע שאתם מכירים את הבעיות מראש ומודיעים אליהן, אתם לא באמת תופתעו שהן יגיעו – ואתם תדעו בדיוק מה נדרש מכם לעשות. קבלת החלטות נכונה בעת עבודה בגובה היא קריטית להצלחה, ככל שקבלת ההחלטות שלכם תהיה טובה יותר – כך אתם תוכלו להשלים את המשימה ללא פגע. גם במקרה הזה התכנון הוא קריטי לא משנה אם מדובר על משימה קטנה או גדולה.

תבחרו את האנשים הנכונים לעבוד איתם – רק מומחי עבודה בגובה

מוטב שתהיו בטוחים שאתם עובדים ביחד עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, כאלה שאתם יכולים לסמוך עליהם בעיניים עצומות. אנשי מקצוע לא מנוסים או כאלה שאין להם את המיומנות הנדרשת, עלולים לחשוף אתכם לבעיות רציניות – כאלה שיהיה מאוד קשה לפתור בזמן אמת. אז איך תוכלו לדעת שאתם בוחרים את האנשים הנכונים?

  • תבקשו לקרוא המלצות או ביקורות חיוביות מצד לקוחות שעבדו עם אותם אנשי מקצוע. כל איש מקצוע שמתמחה בתחום של עבודה בגובה חייב להגיע עם המלצות של לקוחות. זה מה שיכול לסייע לכם לעשות את ההבדל בין איש מקצוע מומלץ ובין איש מקצוע שלא כדאי לעבוד אתו.
  • אל תתפשרו על האיכות של אנשי המקצוע – גם אם זה אומר שהם יקרים יותר. ברוב המקרים יהיה לכם יותר שווה לשלם יותר, ולדעת שאתם נמצאים בידיים המקצועיות ביותר. אל תיתנו לעלות לתפוס מקום מרכזי בקבלת ההחלטות שלכם, זה עשוי להוביל אתכם לעשות בחירות לא נכונות.
  • תבקשו לראות את כל האישורים ואת כל התעודות של אותו איש מקצוע. כך תוכלו לדעת שאתם שמים את המפתחות בידיים הטובות ביותר, בידיים של איש מקצוע שמכיר את התחום על בוריו. כזה שיוכל לסייע לכם להתמודד עם כל מצב – אפילו אם מדובר על תקלה שקשה מאוד לפתור אותה.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן