כלי מגן משמעותי אותו תכירו בקורס עבודה בגובה – קסדת מגן

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

לימוד בקורס עבודה בגובה אודות התאמת קסדת המגן לסוג העבודה

בשוק קסדות המגן תוכלו להיחשף למגוון רחב של קסדות, כשכל קסדת מגן אמורה להתאים לסוג מסוים של עבודה. קסדות המגן אמורות לשמור, כאמור, על ראשנו מפני נפילה של חפצים כבדים. לצד זאת, קיימות קסדות הבנויות לשמור על ראשנו גם מפני כוויות, מכות ומפגעי חשמל ואף כנגד חשיפה לחפצים חדים התלויים ובולטים בגובה הראש והכתפיים בחללים בהם אנו עובדים.

עבור מי שמסיים קורס עבודה בגובה ויגיע לעבוד בחברה המעניקה מגוון של שירותי עבודה בגובה, יזכה כל עבוד לקבל לידיו מספר קסדות מגן בהן הוא אמור להשתמש וזאת בהתאם לסוג העבודה אליה הוא שובץ. עבודה בגובה בתחום הבנייה, למשל, תצריך שימוש בקסדה מסוימת, ובמידה ונדרש לעבודה בגובה הכוללת התקנת תאורה, נעשה שימוש בקסדת מגן לה גם יכולת בידוד כנגד מפגעי חשמל.

קסדת מגן EN 397 אותה תכירו מקרוב בקורס עבודה בגובה

קסדת מגן בעלת תקן EN 397 הינה קסדת מגן המצוידת ברצועת סנטר. רצועת הסנטר בקסדות מגן אלו מהווה בעצם נקודת קיבוע המאפשרת לקסדה להיות יציבה על ראשנו. על רצועת הסנטר להיות ברוחב של 10 מ"מ לפחות והיא אמורה להיות חלק אינטגרלי מקסדת המגן ולא כרצועה שאותה ניתן לחבר ולהסיר.

קסדת מגן זו אמורה, בראש ובראשונה, להגן על הראש מפני נפילה של חפצים, כשהיא גם יעילה כנגד חשיפה לעצמים חדים וכאלו המסוגלים לבצע חור עמוק בחומרים קשיחים אחרים.

קסדת מגן EN 14052 – הכרחית גם היא בכל קורס עבודה בגובה

קסדת מגן EN 14052 הינה קסדת מגן נוספת המצוידת ברצועת סנטר. בשונה מקסדת הסטנדרט EN 397, רמת ההגנה של הקסדה הזו נחשבת לגבוהה יותר, כשלה גם יכולת להגן על הראש מפגיעות המגיעות מהצד. המבנה הייחודי של הקסדה כולל כשלוש קשתות להן מסוגלות בספיגה של אנרגיית חבטה גדולה יותר.

בלא מעט מסגרות קיימת העדפה לעשות שימוש בקסדות אלו לעומת תקן ה-EN 397 וזאת בכדי להבטיח מראש הגנה מקיפה ובטוחה יותר עבור הצוותים העובדים בגובה.

קסדות אלו מגיעות למשקל של 600 גרם. הן בעלות יכולת ספיגת זעזועים מוגברת, עשויות חומרים פלסטיים בעלי דחיסות גבוהה הניתנים למחזור, מאפשרות עבודה בחללי עבודה של עד 50 מעלות צלזיוס, יכולת ספיגה של עד 100 גּ'וּל (יחידה בינלאומית לאנרגיה ועבודה) ומאפשרת נוחות מרבית למול העובדה שבה נמצא ריפוד פנימי ורצועות הזעה לספיגה רבה של זיעה, כשרצועות אלו ניתנות להחלפה.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן