אישור עבודה בגובה – חידוש + הטבה שווה!

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

אישור עבודה בגובה זה לא דבר של מה בכך, ולכן בכדי שתוכלו לעבוד בגובה אתם תהיו חייבים להחזיק ברישיון עבודה בגובה. מדובר על רישיון שמקבלים לאחר שעוברים על ההכשרה הנדרשת, רישיון שאמור לאפשר לכל מעסיק לדעת – את מי הוא יכול להעסיק ואת מי הוא לא יכול להעסיק. עובד שאיננו מחזיק ברישיון עבודה בגובה איננו יכול לעבוד בתחום, אפילו אם הוא מגיע עם ניסיון קודם בתחום.

אך מה קורה במצב שבו הרישיון עומד לפוג? במקרה כזה אתם תצטרכו לבצע חידוש רישיון עבודה בגובה. אך אתם בטח לא מבינים בדיוק מה כולל בתוכו התהליך הזה, והמאמר הבא נועד על מנת לעשות לכם סדר בכל הבלגן. כך שברגע האמת אתם תוכלו לדעת בדיוק איך תוכלו לחדש את הרישיון שלכם או לחדש את הרישיון של אחד מהעובדים שעובדים ביחד אתכם.

מבלי שאתם תחדשו את הרישיון אתם לא תוכלו להמשיך לעבוד בגובה. אם הרישיון פג תוקף, המשמעות היא כאילו אין לכם רישיון לעבודה בגובה. לכן אתם לא יכולים לנוח על זרי הדפנה, אתם חייבים תמיד להיות עם יד על הדופק ולוודא כי הרישיון שלכם בתוקף. אם הרישיון שלכם לא יהיה בתוקף, אתם עלולים לפספס את העבודה שלכם – וזה יכול להיות פספוס מאוד רציני.

לא משנה באיזה תחום התעסקתם עד כה, תחום העבודה בגובה הוא תחום שיש בו ביקוש אדירה. אתם תוכלו למצוא את עצמכם עובדים במקום עבודה מסודר עם משכורת נאה, תנאים שאולי עד לא מזמן היו נראים לכם כמו תנאים דמיוניים. דווקא עכשיו שכולם נמצאים בבית, אתם יכולים לפתוח לעצמכם אפשרויות נוספות – כך שברגע שכל הבלגן יחלוף אתם תוכלו לעסוק במקצוע חדש.

מתלבטים האם ללכת להוציא אישור עבודה בגובה? המאמר הבא נכתב במיוחד עבורכם. כך אתם תוכלו לדעת שאתם עושים את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. חבל מאוד שתפספסו את אחת ההזדמנויות הטובות ביותר שעומדות לרשותכם, הזדמנות שאולי לא תחזור על עצמה שוב בעתיד הקרוב. ברגע שאתם תחזרו לשגרת החיים הרגילה שלכם, יהיה לכם קשה מאוד למצוא את הזמן המתאים להוציא את האישור הנדרש – ובלי אישור לעבודה בגובה אתם לא תוכלו לעבוד בתחום הזה.

חידוש רישיון אישור עבודה בגובה – למה זה נחוץ?

הרבה מאוד אנשים שכבר הוציאו רישיון לעבודה בגובה, לא מבינים מדוע הם צריכים לחדש את הרישיון שלהם. לטענתם מדובר על הליך מיותר שרק יגזול מהם עוד זמן ולא מעט מאמצים מיותרים, ולכן הם עושים כל דרך על מנת לוותר על החידוש עצמו. אך בפועל חידוש רישיון עבודה בגובה הוא חשוב במיוחד, ולפני שאתם מחדשים אותו אתם צריכים להכיר את הסיבה.

הסיבה המרכזית שבגללה צריך לחדש את הרישיון לעבודה בגובה היא כי מדובר על עבודה מאוד מסוכנת, ולכן אתם תמיד צריכים להכיר את הכללים. זה טבעי שאחרי תקופה מסוימת, העובדים שעברו את הקורס לפני תקופה ארוכה יתחילו לחפף בהנחיות – ומכאן הסיכוי לפציעה הוא הרבה יותר גבוה. באמצעות חידוש רישיון עבודה בגובה, העובדים תמיד נשארים עם היד על הדופק ולא עושים טעויות.

יתרה מכך, החידוש נחוץ מכיוון שכל הזמן נכנסות הנחיות חדשות בעבודה בגובה. לכן חשוב מאוד שאתם או העובדים שלכם תמיד תישארו מעודכנים בכל ההנחיות החדשות. גם אם אתם לא מכירים את ההנחיות, אתם תהיו מחויבים לציית להם. אך כאשר אתם מחדשים את הרישיון, אתם יכולים לדעת שאתם תמיד מעודכנים בהנחיות החדשות ביותר – גם אם הוצאתם את הרישיון ממש מזמן. ברגע שתחדשו את הרישיון תקבלו את כל ההנחיות הכי חדשות והכי מעודכנות.

מעוניין בהצעת מחיר? צור איתנו קשר כבר עכשיו

כל כמה זמן צריך לבצע חידוש רישיון אישור עבודה בגובה?

חשוב לציין כי את התעודה עצמה אתם משאירים אצלכם, אתם לא צריכים לקבל את התעודה מחדש בכל פעם שאתם מחדשים את הרישיון. לא מעט אנשים נוטים לחשוב כי במהלך החידוש הם בעצם מקבלים תעודה חדשה, וזוהי טעות שנובעת מחוסר הבנה. לכן תשמרו את התעודה שאותה קיבלתם כאשר עברתם את הקורס הראשון ביתר שאת, כך שהיא לא תלך לכם לאיבוד – ואתם תצטרכו לשחזר אותה בכדי שתוכלו לעבוד בגובה.

באופן עקרוני לתהליך של חידוש רישיון עבודה בגובה ניתן גם לקרוא תהליך ריענון רישיון עבודה בגובה. התהליך מטרתו היא להזכיר לעובדים את כל הדגשים השונים לעבודה בגובה, המטרה היא לא להעביר אותם קורס נוסף. כך שאם חשבתם שאתם צריכים לעבור קורס חדש לחלוטין, אז חשוב שתבינו כי המציאות היא לא בדיוק כמו שאתם נוטים לחשוב.

את החידוש של הרישיון צריך לבצע אחת לשנתיים, כאשר השאיפה היא שתמיד תוכלו להישאר מעודכנים בכל מה שקורה מבחינת תקנות העבודה בגובה. הרציונל הוא שבכל שנתיים פחות או יותר עשויים להיכנס תקנות חדשות, כך שכל מי שיעבוד את הריענון או את החידוש, יוכל להתעדכן בכל החידושים. לכן אם יש לכם רישיון עבודה בגובה כבר למעלה משנתיים, אולי הגיע הזמן שלכם לחדש אותו? תבדקו את התוקף שלו בכדי שתוכלו להיות בטוחים.

 

חידוש רישיון אישור עבודה בגובה
חידוש רישיון אישור עבודה בגובה

מה יקרה אם לא תחדשו את הרישיון?

חידוש הרישיון הוא דבר שהוא בגדר חובה, כך שאם לא תחדשו את הרישיון – המשמעות היא שאתם עוברים על החוק. בדיוק כמו שאתם דואגים להוציא רישיון עבודה בגובה, כך אתם צריכים לדאוג לחדש את הרישיון בכל שנתיים על מנת שהוא יהיה בתוקף. אל תחפשו קיצורי דרך בכל מה שקשור לחידוש הרישיון, כי לא תוכלו לקבל הקלות או כל התחשבות אחרת בנושא הזה.

מעבר לכך שמדובר על עבירה על החוק, חידוש רישיון עבודה בגובה הוא אלמנט שישמור על החיים שלכם ושל כל האנשים שנמצאים בסביבה שלכם. כך שאתם צריכים להתייחס אליו בכובד ראש. ברגע שאתם לא מחדשים את הרישיון אתם עשויים שלא להכיר את כל התקנות החדשות, תקנות שעשויות להיות כאלה שמצילות חיים.

אי חידוש רישיון לעבודה בגובה עלול לחשוף את העובד וגם את המעביד לקנסות גבוהים במיוחד. כך שאם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם מקבלים קנסות גבוהים, מוטב כי תבצעו את החידוש בהתאם להנחיות. כך תוכלו לדעת שאתם לא תקבלו שום קנס, ותוכלו להמשיך לעבוד על פי החוק – כי בסוף הקנסות יכולות להיות מאוד כבדים ולא נעימים בכלל.

במקרים מסוימים אי חידוש רישיון עבודה בגובה עלול להוביל לסגירת מקום העבודה. כך שאם אתם בעלים של עסק שמספק עבודה בגובה, אתם צריכים לעשות על מאמץ על מנת לשמור עליו. אל תקלו ראש בנושא הזה, אפילו אם בחלק מהמקרים זה יכול להיות מאוד נוח.

מעוניין בהצעת מחיר? צור איתנו קשר כבר עכשיו

חידוש רישיון עבודה בגובה – לא מסובך כמו שאתם חושבים

אז אחרי שהבנתם עד כמה זה חשוב, כעת אנו יכולים להרגיע אתכם ולספר לכם כי התהליך של חידוש הרישיון הוא יחסית פשוט בהשוואה לקורס הראשוני. אתם לא תצטרכו לעבור שוב קורס שלם, אתם תצטרכו לעבור רק מספר הרצאות או קורסים קצרים שמטרתם לרענן את כל ההנחיות – ההנחיות הישנות וכמובן הנחיות חדשות שנכנסו לתוקף בשנים האחרונות. חידוש רישיון עבודה בגובה מתבצע על ידי מדריך עבודה בגובה, איש מקצוע שעבר את כל ההכשרה הדרושה ויוכל לוודא כי העובדים יכולים לעבוד בגובה ללא כל בעיה. כך שחשוב מאוד שתבחרו את איש המקצוע הנכון שיבצע את החידוש, כך שתוכלו לפחות להפיק ממנו את מרב התועלת. איש מקצוע איכותי יעביר את כל התוכן בצורה הטובה ביותר, וידאג שכל העובדים מבינים אותו על בוריו. אז אין מקום לקיצורי דרך ואין מקום לוויתורים. כאשר מדובר על החיים שלכם או על החיים של העובדים שלכם אתם מוכרחים לשמור על כל ההנחיות. כך תוכלו לדעת שאתם מספקים ללקוחות את העבודה האידיאלית, אך בו בזמן אתם שומרים על העובדים שלכם ביתר שאת. רק כך תוכלו ליצור את השילוב המושלם בין עבודה בטיחותית ובין עבודה יעילה, כזאת שתביא לכם תוצאות מעולות.

בואו לתפוס גובה!
כתבו לנו!

עדיין אין לך אישור עבודה בגובה?

למה אתה מחכה?

מתחילים כאן
דילוג לתוכן