חוק עבודה בגובה

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

בשנת 2007 נוספה לחוק לעבודה בגובה תקנה חדשה המחייבת עובדים המבצעים עבודה בגובה לעבור קורס המכשיר אותם לעבוד בגובה. תקנה זו עברה בשל ריבוי תאונות העבודה, כאשר רובן הגיעו מענף הבנייה והתרחשו כתוצאה מנפילה מגובה. קורס עבודה בגובה מספק את המידע שעל העובד יש לדעת אודות עבודה בגובה, לרבות נהלי בטיחות המסייעים לצמצום מקסימלי של תאונות ושמירה על החיים.

מי נדרש לעבור קורס עבודה בגובה?

עבודה בגובה מוגדרת כעבודה שבמהלכה עלול העובד ליפול מגובה של שני מטרים ומעלה, וכן עבודה המצריכה להטות את הגוף בזווית העולה על 45 מעלות מעבר לגדר וכן עבודה המתבצעת על סולם, סל הרמה, בימת הרמה או פיגום נייד/ממוכן.

דוגמאות לעבודות הנחשבות עבודה בגובה ומצריכות לעבור קורס:

  • עבודות בניין על פיגומים או מנוף
  • ניקיון חלונות במגדלים
  • גיזום עצים גבוהים
  • צביעה של קירות גבוהים

מה כולל קורס עבודה בגובה?

קורס עבודה בגובה כולל שני רכיבים עיקריים:

רכיב תיאורטי: במסגרתו לומדים העובדים את כללי הבטיחות הנדרשים, לרבות ההכנות שיש לעשות בטרם עולים לעבודה בגובה, הכללים בעת העבודה עצמה ובירידה מטה.

רכיב מעשי: העובדים יתנסו בשימוש באמצעי הבטיחות השונים ויתרגלו טכניקות בטיחות הנוגעות להתנהלות בעת עבודה בגובה. בנוסף יערכו העובדים היכרות עם הציוד הנדרש לבטיחות בעבודה בגובה, כיצד להשתמש בו ולבדוק תקינותו.

מי מעביר את הקורס לעבודה בגובה?

קורס עבודה בגובה מועבר על ידי מדריך שהוסמך לכך על ידי משרד התמ"ת. חשוב מאוד להשקיע מחשבה ולבחור נכון את המדריך שיעביר עבור העובדים שלכם את הקורס לעבודה בגובה, שכן זהו בהחלט עניין של חיים ומוות ואין לקחת את זה בקלות ראש.

מעוניין בהצעת מחיר? צור איתנו קשר כבר עכשיו

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן