היחלצות ממצבים מסוכנים במסגרת מדריך עבודה בגובה

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

שימוש במכשירי קשר או טלפונים ניידים ככלי להיחלצות ממצבים מסוכנים במסגרת מדריך עבודה בגובה

דבר בולט המאפיין עבודה בגובה היא העובדה כי עבודה זו מותירה, בחלק ניכר מהמקרים, את העובדים לבדם בנקודה גבוהה למספר שעות. שהות העובדים בנקודה גבוהה ומבודדת יכולה להוביל למקרים בהם הם זקוקים להיחלצות ממצב אליו נקלעו, כשהצוות המסייע מלמטה לא יכול לראות ולהבין כי העובד שנמצא באותה נקודה גבוהה זקוק לחילוץ מידי.

צוותי עבודה רבים מדגישים עד כמה חשוב לצייד את העובדים במכשירי קשר וטלפונים ניידים. השימוש בהם מאפשר לשמור על תקשורת רציפה, הן בנוגע לעבודה עצמה ולבטח במקרים בהם עובד שנמצא במצב מסוכן יוכל לעדכן ולבקש שייחלצו אותו.

במידה ונעשה שימוש במכשירי קשר, חשוב לוודא מראש מהו טווח השידור אליו הם מסוגלים להגיע. במקרים ובהם העבודה היא בגובה הנחשב לפחות סטנדרטי (למשל, עבודה בגובה על גבי אנטנות המגיעות לגבהים של 700 עד 800 מטרים) יש לדאוג למכשירי קשר להם טווח שידור רחוק וכמובן לוודא כי העובד שעולה מעלה מצויד בסוללות חלופיות.

נקודה נוספת וחשובה בכל הנוגע לשימוש במכשירי קשר או טלפונים ניידים, הוא ביכולת של מי שנמצא בגובה לשמור על קשר עם הצוות המסייע מטה מבלי שהוא צריך לתפעל ולדבר במכשיר הקשר או בנייד באמצעות ידיו. כאן ניתן לעשות שימוש במכשיר ה"מדונה" או כל כלי אחר שיאפשר שיחה מבלי לאחוז במכשיר הקשר או הטלפון הנייד.

לימוד אודות היכולת למפות מיקום העובדים במסגרת מדריך עבודה בגובה

היבט נוסף שיאפשר לנו לאתר בשלב מוקדם האם יש צורך לחלץ עובד הנמצא בגובה, הוא היכולת למפות באופן מסודר את מיקום כלל העובדים שלנו במרחבים ובחללי העבודה. מיפוי העובדים מתאפשר כיום באמצעות עזרים טכנולוגיים שונים ומאפשר לכל מנהל עבודה לדעת, בכל רגע נתון, איפה נמצא כל עובד שלו, כשבנוסף לכך ניתן לנתר מספר מדדים גופניים, דוגמת הדופק ולחץ הדם, על מנת להבין את אותו עובד בגובה זקוק לחילוץ מידי.

מיפוי העובדים מתאפשר כמובן באמצעות שבבי GPS המולבשים על גבי בגדי העבודה שלהם. שבבים אלו מעניקים למנהל העבודה במקום את היכולת לדעת בכל רגע האם כל עובד נמצא בחלל ובנקודה הנכונה על פי תוכנית העבודה ולאפשר למנהל העבודה לזהות מקרים בהם יש ואחד מהעובדים בגובה נמצאים בנקודה מסוכנת או בנקודה בה הם אינם אמורים להגיע אליה עדיין.

על מנת ששימוש בעזרים אלו יהיה מדויק ויעיל, לבטח כשמדובר בעבודה בגובה, חשוב כמובן לדאוג כי אותם שבבים יוכלו לתת מידע מדויק לגבי מיקומו של כל עובד, כשאותו מידע יאפשר הבחנה בין עובד שנמצא, למשל, בקומה ה-20 של בניין, לעומת עובד אחר שנמצא מתחתיו בקומה החמישית בלבד.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן