בחירת ציוד איכותי לעבודה בגובה

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

עבודה בגובה

עבודה בגובה הינה עבודה מסוכנת הקיימת בצידה סכנת נפילה. מסיבה זו חשוב מאוד להשקיע מחשבה רבה בבחירת ציוד לעבודה בגובה שכן ציוד איכותי משמעו בטיחות מקסימלית, וכידוע אין לחסוך בבטיחות. בטרם תקנו ציוד עבודה בגובה, עליכם להתחשב במספר שיקולים שיסייעו לכם לבחור את הציוד הנכון לעבודה.

הפרמטרים בהם יש להתחשב בבחירת ציוד לעבודה בגובה

  • התאמת התקן: יש לוודא שהציוד אותו אתם קונים עומד בתקנים הנדרשים. על הציוד לעמוד בדרישות התקן הישראלי 1840.
  • התאמת הציוד לעבודה: הקפידו שהציוד יהיה מותאם לעבודה שעליכם לבצע. פועל העובד בגבהים לא יזדקק לאותו הציוד שיצטרך גנן הגוזם עצים גבוהים. בחירת ציוד לא מתאים לא תועיל עבורכם, והציוד יהווה מעמסה בעת העבודה.
  • הגובה הנדרש לטיפוס: ככל שאתם עובדים בגובה רב יותר כך הסיכון בעבודה גדל, ולכך יש השפעה על הציוד הרלוונטי. למשל, אם הגובה שאליו אתם מטפסים לא מאוד גבוה, יתכן ושימוש בסולם נייד יספיק עבורכם. לעומת זאת, אם תצטרכו לטפס מרחק גדול כדאי לשקול שימוש בבמת הרמה או סל הרמה.
  • תדירות העבודה: חשוב במיוחד להקפיד על רכישת ציוד איכותי במידה ומדובר בעבודה המתבצעת לאורך זמן ובתדירות גבוהה.
  • חילוץ ובלימת נפילה: יש לדאוג לקנות ציוד המסייע לחילוץ העובד במקרה של נפילה, וכן להשתמש בציוד לבלימת נפילה.

וודאו את תקינות הציוד בטרם העבודה​

לפני שהעבודה תתחיל, חשוב מאוד לוודא את תקינות הציוד כך שהכל עובד כמו שצריך. כמו כן, אחת לתקופה מסוימת יש לבדוק שהציוד בטוח לשימוש ותקין.

בנוסף לכך, חשוב לוודא שהעובדים מוכשרים לעבודה בגובה ועברו קורס המסמיך אותם לכך כנדרש בחוק. עליכם לתדרך אותם בטרם העבודה לגבי סיכונים אפשריים והדרכים השונות להתמודד איתם.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן