בחירת ציוד איכותי לעבודה בגובה

שיתוף המידע עם קולגות

תוכן עניינים

בחירת ציוד לעבודה בגובה היא בחירה חשובה ואל לנו לזלזל בה. רגע לפני שאתם ניגשים לבחור ציוד איכותי לעבודה בגובה, עליכם לקחת בחשבון את תנאי העבודה, את זמן השימוש בציוד, תדירות העבודה בגובה ואת הסכנות הטמונות במשימה. לצערנו, אנו שומעים על מקרים רבים בהם עובדים נפגעו מנפילה מגובה בעקבות שימוש בציוד לא איכותי. הסדר הלקוי בתחום בארץ, לצד חוסר המודעות בנושא, הם הגורמים העיקריים לתאונות מיותרות אלו.

לא פשוט לבחור את הציוד המתאים לעבודה בגובה. יש להבטיח כי מדובר בציוד התואם באופן המדויק ביותר את הצורך שלכם, ושל עובדיכם. כדי לעשות זאת, יש לעשות כן על ידי שילוב מושכל בין המוצרים האיכותיים בשוק ובין ייעוץ אישי ומקצועי. יש לבחור את סוג הציוד המתאים על פי הפרמטרים מטה:

סוג העבודה ונוחות השימוש

מדובר בפקטורים משמעותיים, במיוחד כאשר מדובר בבחירת ציוד לעבודה בגובה. למשל, אם נבחר ברתמה לא נוחה, עלולה להיות השפעה קריטית על תנאי העבודה של העובד בגובה והדבר עלול להוביל לאסון. מעבר לכך, חשוב להבין כי בחירה של ציוד שאינו מתאים למהות העבודה עלולה להוות סיכון בטיחותי ממשי לעובד. בנוסף, יש להשתמש בציוד לבלימת נפילה. כמו כן, יש לוודא שכאשר משתמשים בו, יהיה ניתן לחלץ את העובד בקלות במקרה של פציעה או נפילה.

אורך חיי המוצר, התדירות ומשך השימוש בו

חשוב לזכור שמוצרים אלה, המשמשים לעבודה בגובה, מלווים בבלאי המשפיע הן בפן הבטיחותי והן בפן ההיגייני. עלינו לזכור, כי מדובר ציוד לעבודה בגובה המתבטא בשימוש של מספר שעות ביום ובתדירות גבוהה, ולכן אסור לנו לזלזל בבחירה של ציוד איכותי שישמש אותנו לאורך זמן ובאופן בטיחותי. מכאן נובעת השאלה באיזה ציוד כדאי להשתמש. קודם כל, יש לראות לנגד עיניים את בטיחות העובדים. יש ליצור סביבת עבודה בטוחה, אחראית ומוגנת. לפני העבודה יש לוודא את תקינות הציוד, ואחת לתקופה לערוך בדיקה יסודית ומקיפה לציוד על מנת לוודא כי הציוד תקין ובטוח לשימוש.

המרחק נדרש לטיפוס

ככל שהמרחק יהיה גדול יותר, כך יש יותר סיכון בעבודה. כאן נציין שיש חשיבות בבחירת הסולם המתאים. וכן אם מרחק הטיפוס הוא גדול יחסית ויש גם מטען שיש להעלות לגובה, אז כדאי לשקול להשתמש בין היתר בבמת הרמה. מעבר לכך, חשוב מאוד לוודא שיש מרווח שיהיה מספיק לפריסת הציוד. באמצעות זאת, תוכלו למנוע מצב שבו העובד יפגע ברצפה או במכשול אחר והוא יוכל לעצור מספיק זמן לפני הפגיעה באותם מכשולים.

תקן

חשוב לא פחות, זה לתת את תשומת לב הראויה לציוד עם תקן מתאים. בישראל, על כל ציוד לעבודה בגובה יש לעמוד בתנאים ייעודיים בחוק. לכן, עליכם לוודא כי הציוד אכן מחזיק באותו תקן.

מעוניינים בהדרכת עבודה בגובה או רענון? כתבו לנו!

דברו איתי עכשיו←
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
דילוג לתוכן